анонси статей

ИРЛАНДЦЫ В БОЧКЕ

Вот так я и оказалась в киевском клубе "Бочка", что на Петровке, волынщиком оказался Игорь Сивак — один из музыкантов группы Run, а группа Run оказалась украинским музыкальным коллективом, который играет ирландскую фольклорную музыку.
докладніше тут

"ИТАК, ВЕСЕЛЕЕ, АЛЛЕГРО…"

27 января 2006 года исполнилось 250 лет со дня рождения Вольфганга Амадея Моцарта, одного из любимейших композиторов человечества.
докладніше тут

ЦИВИЛЬНЫЙ "ИЗГОЙ" "АЛИСЫ"

Свое 22-летие российская рок-групп группа "Алиса" отпраздновала выпуском альбома "Изгой". Вряд ли можно сказать, что этим альбомом питерско-московская команда совершила прорыв. Время прорывов давно прошло.
докладніше тут

ЗУСТРІЧ МАЙЖЕ МИМОВОЛІ

Пісні "Гадюкіних", що сполучують у собі добре зіграну й різноманітну музику, переважно різножанрові танці (рок-н-рол, танго, блюз, самбу) та дотепно-іронічні, а головне — чесні тексти, й досьогодні здатні подобатися аж не тільки запеклим прихильникам.
докладніше тут

"МИ НЕ ЖИВІ, ВИКЛЮЧІТЬ НАС…"

Продолжается гастрольный тур популярной украинской рок-группы "Океан Эльзы" в поддержку недавно вышедшего альбома Gloria.
докладніше тут

"ЛУЧШЕЕ МЕСТО — ТО, ГДЕ СОБИРАЕТСЯ ДУХ, А НЕ ДЕНЬГИ…"

Максим Порядко не похож на многочисленных музицирующих на Майдане, а напоминает нездешнего эльфа. Он поражает внутренними спокойствием и свободой, чувством меры, невозмутимостью.
докладніше тут

КОРЕЙСЬКА НАМИСТИНКА

Цього року, як і вже декілька травнів поспіль, київський фестиваль "Київ Травневий" прикрашався концертом "Світ музики і танцю Кореї".
докладніше тут

архів статей

можна подивитися тутПовна карта розділів:
Арт: 1 2
Книжки: 1 2 3 4 5 6 7
Кіно та театр: 1 2 3 4 5
Музика: 1
Цікаве: 1
Японські барабанщиці та біла сакура

Ксенія ВЛАДИМИРОВА, Київ.
Вересень 04, 2005 р., понеділок.

"Японський Місяць в Україні" відкрився 2 вересня на київській Контрактовій площі концертом японських барабанщиків. Барабанщики з Японії до нас вже приїжджали, проте цього року до Києва навідалися барабанщиці гурту "TAWOO", саме того колективу, який записав саундтрек до фільму .

Я не можу порівнювати, який склад — жіночий або чоловічий — ефектніше та професійніше вистукує паличками по барабанах-бочках, які людині середнього росту дістають до колін, тому що опинилася на концерті вперше й випадково. Хоча і цього, і минулого разу друзі-японісти запрошували послухати виступ японських гостей, але щоразу я вперто відмовлялася. І тепер розумію, що була не права, — враження від японських барабанщиць колосальне!

І справа навіть не в глухих ударах, які неначе лунають з-під землі, і які змушують вібрувати не тільки барабанні перетинки. Настає відчуття, немовби грудна клітина угрузає, а тіло викривлене фільтром Фотошопа ZigZag. Щось подібне відчував, мабуть, персонаж картини Едварда Мунка "Крик".

Проте музична складова — це лише частина цього виступу. Пластика, рух та навіть голос — дівчата співали про святу гору Фуджі, — не менш важливі в ритуальному дійстві.

Контраст між традиційними поклонами перед виступами — а поклоном зі складеними долоньками дівчата починали виконання кожної нової п'єси — та революційним грюкотом не надто мелодійних ударних, — вражає більш за все.

Тільки спочатку екстатичні танці музик, які стрибають та розмахають довгим розплетеним волоссям, здаються безконтрольними. Насправді це вивірені до дрібниць рухи особливого ритуалу. Як тримати паличку, як опускати її на барабан та які "па" при цьому робити — напевно, майстерність відточувалася не один місяць.

Але коли перший шумовий шок від ударних проходить, здається, ніби барабанщиці — це вдягнені в кімоно танцівниці, які виконують мелодійний танець з віялами у садочку білої квітучої сакури.