анонси статей

НАВАЛА СИНТЕТИЧНОГО ЩАСТЯ

"Хепі піпл" Олександра Шапіро — фільм перевантажений, в усіх розуміннях, в тому числі й буквальному. З іншого боку, образна, інформативна, логічна, сюжетна надмірність, перевантаженість деталями — це, безумовно, свідомий режисерський хід. Вона — це виклик творця глядачеві: зможеш витримати натиск абсурду — виграєш гру й, можливо, отримаєш насолоду від того, що темні грозові (і так само метафоричні) хмари над головами героїв зненацька осяває блискавка істини...

докладніше тут

АМЕРИКАНСЬКІ МРІЇ ТА РАДІАТОРНИЙ РАЙ

Відтак ми бачимо, що Велика американська мрія в "Тачках", як і в багатьох інших фільмах, вже не мрія, а реальність, і тоді вже мріють про інше. Наприклад, про те, щоб здобувши успіх, наприклад, виборовши врешті-врешт "Кубок поршня", не стати після цього зарозумілим негідником, а залишитись таким, як лідер перегонів у 1951-1953 роках "Б'юік" Док.

докладніше тут

ЦЫГАНСКАЯ "ОДИССЕЯ"

Удивительный темпоритм у фильма Кустурицы "Время цыган". Cмена "счастливых"/"несчастных" эпизодов происходит с такой частотой, что возникает впечатление полной автономности этого опыта от сколько-нибудь близкого нам.

полный текст здесь

архів статей

можна подивитися тут



Повна карта розділів:
Арт: 1 2
Книжки: 1 2 3 4 5 6 7
Кіно та театр: 1 2 3 4 5
Музика: 1
Цікаве: 1
анонси статей

ВНУТРІШНІ ГОЛОСИ РЕНАТИ ЛІТВІНОВОЇ
Іра ЦІЛИК

Ренатомани блаженствують: нарешті всі найвизначніші драматургічні паззли Літвінової склалися в одне зібрання. "Володіти й належати" є книгою з усіх точок зору неординарною і бажаною.
докладніше тут

ПОБАЧИТИ ПАРИЖ І... ЗАКОХАТИСЯ
Катерина ТАРЧЕВСЬКА

Фільм "Париж, я люблю тебе!" — це не зовсім звичайна стрічка, а кіноальманах, який складається з 18 короткометражних новел, знятих 22 режисерами з різних країн світу.
докладніше тут

ТОЧКА НЕПОВЕРНЕННЯ ДО ЖИТТЯ
Євген ПОВЄТКІН

Будь-яка дорога, скільки б довго нею не довелося простувати, неминуче завершується зупинкою. Дорога головного героя фільму перуанської режисерки Клаудії Льоси, що має назву "Мадеінуса", обривається цілком несподівано. Водій вантажівки привозить його до малесенького містечка, загубленого десь далеко-далеко в Андах, і каже: все, не повезло, дороги далі немає, річка розлилася.
докладніше тут

НЕХОЛОДНИЙ "АЙСБЕРГ" В КІНООКЕАНІ

Пригадую, як "Айсберг" (реж. Фіона Гордон, Домінік Абель, Бруно Ромі) вразив мене ще на конкурсному перегляді "Молодості" — настільки він випадав із основного потоку фестивальних стрічок. Чомусь закріпився стереотип, що некомерційне незалежне кіно — це в більшості своїй має бути важке психологічне кіно, яке відображає складні життєві ситуації або досліджує невідомі сторони (найчастіше — темні) людської особистості. Виявляється, що фестивальний фільм може бути... комедією.
докладніше тут

CHERNOBYL ™

14 грудня 2006 року, в День вшанування ліквідаторів аварії на ЧАЕС, подивився виставу "Чорнобиль ТМ", спільну роботу харківського театру "Арабески", EcodomArt з Мінська і театру "Бюро Подорожей" з Познані. Постановку було здійснено в приміщенні Культурно-мистецького центру університету "Києво-Могилянська Академія".
докладніше тут

ГАМЛЕТ. СНИ. НЕБО

Принц Датський, за Андрієм Жолдаком, більше мріє — точніше сказати, "снить" — не про помсту над беззаконним Клавдієм, а про те, як зберегти від несамовитого тиску все тієї ж беззаконної влади самого себе як особистість і любов до Офелії.

докладніше тут