архів


можна подивитися тут



анонси статей


ІНДІЙСЬКИЙ POKEMON

Галерея "Цех" відкрила новий сезон виставкою Іллі Ісупова під назвою "Pokemon". Цикл робіт, які можна побачити у стінах галереї, пан Ісупов привіз з Індії, точніше, написав після перебування в цій країні протягом зими. У результаті, вийшов такий-собі залицяльний проект — поєднання дорожніх ескізів та милого поп-арту у монохромній гамі старовинного фото чи стриманого живопису буддійського "сумі-е". Трохи реалізму, трохи гри, трохи консерватизму, трохи радикалізму.
докладніше тут

ЧЕРВОНИЙ МІКРОСКОП

В галереї "Карась" відкрита виставка українського художника Анатолія Криволапа. Для назви виставки художник вибрав найважливіший концепт, над яким розмірковували інтелектуали протягом всього ХХ століття, — "структура". Нові експозиції А.Криволапа не задовольнять людей, які шукають чогось занадто радикального, — роботи художника — це радше ретро.
докладніше тут



"ДИНОЗАВРОМАНИЯ" ВЕЛИЧИЯ

Гений самопиара — художник Сергей Поярков и признанный государством скульптор Олег Пинчук впали в крайнюю степень самолюбования и вдруг назвали себя оппозицией к той культуре, с которой всегда находили общий язык.
докладніше тут





Повна карта розділів:
Арт: 1 2
Книжки: 1 2 3 4 5 6 7
Кіно та театр: 1 2 3 4 5
Музика: 1
Цікаве: 1
Цілюща сила творчості

Катерина ТАРЧЕВСЬКА, Київ.
Січень 29, 2007 р., понеділок.

Мистецтво має дивовижну силу. Воно викликає не тільки естетичне задоволення, пробуджує почуття і розум. Мистецтво також може підняти дух тяжкохворому, принести йому полегшення і ралість творчості. Вплив позитивної енергетики образотворчого мистецтва відчули й діти з онкозахворюваннями. Виставка їхніх художніх робіт, організована при підтримці фонду "Сподіваюся і вірю", нещодавно проходила в київській галереї "Грифон".




Усі маленькі митці, картини яких були представлені на виставці, відвідують Арт-студію художниці Катерини Сапожкової. Основна мета Арт-студії — за допомогою творчості покращити душевний стан дітей, а отже — і позитивно вплинути на хід лікування. Адже онкохворі діти роками перебувають в лікарні, майже не спілкуються із зовнішнім світом. Тож особливо важливо відволікти і підтримати дітей, пробудити в них бажання жити, наповнити їхнє життя цікавою діяльністю.

Заняття в Арт-студії проходять щотижнево вже майже рік у приміщенні Київського обласного онкодиспансера. Керівник студії Катерина Сапожкова розповідає: "Коли я вперше йшла в обласну лікарню, я дуже хвилювалася. Які ці діти, як з ними розмовляти і як себе з ними поводити? Але у перші п'ять хвилин всі хвилювання і страхи щезли. Я побачила, що, звичайно, хвороба наклал на них свій відбиток, ці діти глибше відчувають, тому що самі проходять через щоденні біль і страждання. Але, не зважаючи ні на що, вони радіють кожному дню, сміються і жартують над своїми хворобами, вони просто чудові".

Тепер на творчі заняття збирається до 15 маленьких художників. Їхні картини сповнені почуттями і переживаннями, вони дуже світлі за настроєм, у них живе тонке відчуття краси світу. Фантазія дітей втілює на папері гарні пейзажі, зворушливих тварин, фантастичних створінь, усміхнених людей. У дитячих творах немає відчаю — у них яскраво відчутні любов до життя і сподівання на краще.