архів статей

можна подивитися тут



анонси статей

АМЕРИКАНСЬКІ МРІЇ ТА РАДІАТОРНИЙ РАЙ

Відтак ми бачимо, що Велика американська мрія в "Тачках", як і в багатьох інших фільмах, вже не мрія, а реальність, і тоді вже мріють про інше. Наприклад, про те, щоб здобувши успіх, наприклад, виборовши врешті-врешт "Кубок поршня", не стати після цього зарозумілим негідником, а залишитись таким, як лідер перегонів у 1951-1953 роках "Б'юік" Док.

докладніше тут

НАВАЛА СИНТЕТИЧНОГО ЩАСТЯ

"Хепі піпл" Олександра Шапіро — фільм перевантажений, в усіх розуміннях, в тому числі й буквальному. З іншого боку, образна, інформативна, логічна, сюжетна надмірність, перевантаженість деталями — це, безумовно, свідомий режисерський хід. Вона — це виклик творця глядачеві: зможеш витримати натиск абсурду — виграєш гру й, можливо, отримаєш насолоду від того, що темні грозові (і так само метафоричні) хмари над головами героїв зненацька осяває блискавка істини...

докладніше тут

БРАТВА НАША МЕНЬШАЯ

У зрителей есть не только уши, но также глаза и очки. Об этом как раз ни на минуту не забывают американские аниматоры, на этот раз выпустившие на широкие экраны мультфильм "Лесная братия". Визуальный ряд, как всегда, вызывает восхищение и умиление, благодаря чему общее впечатление от просмотренного всецело положительное.

докладніше тут



Повна карта розділів:
Арт: 1 2
Книжки: 1 2 3 4 5 6 7
Кіно та театр: 1 2 3 4 5
Музика: 1
Цікаве: 1
Запрошення на танець

Оксана ПЕТРИЧЕНКО, Київ.
Жовтень 09, 2006 р., понеділок

В Україні за підтримки Посольства Японії триває фестиваль японської культури, однією з основних ознак якого є намагання якомога ширше представити різні гілки традиційного та сучасного мистецтва. Але є ще одна доволі важлива ознака — концерти, виставки чи демонстрації відбуваються не у відстороненому режимі, а поєднуючись з турнірами, заняттями, майстер-класами. Бажаючи долучитися до східного світу, ви можете спробувати ікебану, каліграфію, айкідо або взяти участь у поетичному конкурсі хайку.

А найближчими днями Київ прийматиме колектив традиційного японського танцю під керівництвом Бандо Сенгіку. Концерт заплановано на 7 жовтня у Театрі оперети, а два майстер-класи відбудуться 9 жовтня в Українській академії танцю ім. С. Лифаря та 10 жовтня у Київському національному університеті театру, кіно і телебачення ім. Карпенка-Карого. Програма виступу включатиме "Фестиваль в Едо" (саме так колись називався Токіо), "Комедію з кьоген" (це ще один жанр сценічного мистецтва) та перлину театру кабукі танець "Рен-шіші".

Нагадаємо, що навіть за своєю словотвірною будовою слово "кабукі", складаючись з трьох ієрогліфів ка (пісня), бу (танець) та кі (майстерність), буквально перекладається як "майстерність співу і танцю". Бандо Сенгіку, змалечку навчаючись в одній з найпрестижніших шкіл театру кабукі, у вчителя Бандо Рю, у 15-річному віці успадкувала ім'я свого сенсея. З того часу вона цілком присвятила себе дослідженню та практиці традиційного японського танцю. Пізніше пані Сенгіку навчалася акторській майстерності у трупі "Театр Романтики" під керівництвом Юкіо Мішімо, а згодом викладала у театральній школі. Як знаний балетмейстер, вона нині активно співпрацює з танцюристами різних напрямків.

Створений Бандо Сенгіку у 1990 році, колектив досить багато й успішно гастролює у Франції, Росії, Китаї, Монако, Норвегії. За кілька днів зможемо сказати — і Україні.

Програму Місяця Японії в Україні можна подивитись тут — http://www.ua.emb-japan.go.jp/index_U.html.