архів статей
можна подивитися тут



анонси статей

ЗАСПІВАЙМО?

Герої Сергія Жадана за життя можуть потрапити хіба що в напіваматорський порнофільм і в кримінальну хроніку, але вже здебільшого після смерті. Проте автор пише про них так, як ще зовсім нещодавно писав про самого себе в жанрі "нон-фікшн". І не в якомусь там репортажі — він складає на їх честь "Гімн..."
докладніше тут

ІРЕНА КАРПА: "ЖИВУ ЗАРАДИ СПАЛАХІВ СВІТЛА"

Ірена Карпа — людина відома й доволі публічна, тому читати й чути про неї доводилося чимало. Мій досвід особистого спілкування показав, що вона є вдумливою натурою, яка ладна швидко прийти на допомогу. Сподіваюсь, це зможуть відчути й усі читачі "Культурного тренажера".
докладніше тут

РАПТОМ ВИРОСТАЄ ЦІЛА ЗАКІНЧЕНА ІСТОРІЯ,

якою я починаю "хворіти" доти, доки не поставлю останню крапку".
Інтерв'ю з письменницею Ірен Роздобудько.


Есть затейники мастерить кукол, есть любители рукописать книжки. Кого-то прельщает произвол формы, кого-то эксперименты с материалом или игры с текстом в непривычных для чтения условиях.
полный текст здесь

АНАРХІЯ ВЖЕ ДЕСЬ ПОРУЧ

Cміливість незамовчування, що інколи доходить до зухвалого атакування дійсності з усіма її численними "чорними дірками" неправди, асоціються для героя книги Сергія Жадана "Anarchy in the Ukr" із справжньою справою, яка виправдовує його чоловічу самототожність.
докладніше тут

НЕЗАБАРОМ НОВИЙ ДЕНЬ. "ДЕНЬ ЄВРОПИ"

У письменниці Ірен Роздобудько цього року виходять дві книжки у київському видавництві "Нора-друк". Перша вже надрукована, це дилогія "Він: Ранковий прибиральник. Вона: Шості двері". Cерію "День Європи" продовжить Наталка Сняданко публікацією нового роману.
полный текст здесь

ФАБРИКА НАД ПРІРВОЮ

Ідея Іена Бенкса переписати роман "Над прірвою в житі", створивши "Осячу фабрику" та перетворив головного героя на панка, є ніщо інше як публічна наруга над святинею кількох поколінь.
докладніше тут

LET MY PEOPLE GO

Вийшла нова книга есеїстики Оксани Забужко.

Оксана Забужко сприймає події минулого року в трагічному ключі й розвінчує міф про "безкровність" Помаранчевої революції.
докладніше тут

МІЖ НАМИ І НЕЮ

Слід сказати, що в Україні нечасто з'являлися подібні до антології одинадцятьох авторок "Ми і Вона" поетичні видання, які б сполучали довершеність текстів й мистецькі концептуальні фотопортрети.
полный текст здесь



Повна карта розділів:
Арт: 1 2
Книжки: 1 2 3 4 5 6 7
Кіно та театр: 1 2 3 4 5
Музика: 1
Цікаве: 1
НДР і ностальгія у кишеньковому форматі

Марія ПОТЄЛЯХІНА, Київ.
Лютий 01, 2006 р., середа.


Томас Бруссіґ, http://www.thomasbrussig.de

23 січня 2006 року відбулась презентація книги Томаса Бруссіґа "Сонячна алея", виданої Львівською "Кальварією" за сприяння міжнародного фонду "Відродження" та Ґете-інституту. Книжка видана в молодіжній серії, яку дуже люблять студенти (а я в цьому насправді переконалась, побачивши велику чергу по автографи до Любка Дереша на львівському Форумі видавців). В цій серії також видані Світлана Поваляєва, Тарас Прохасько та інші. На презентації був присутній посол Німеччини в Україні пан Дітмар Штюдеманн, що засвідчує високий інтерес посольства до поширення німецької культури в Україні.

Це молодіжний роман про той час, коли Німеччина була розділена на Східну і Західну. Події ж роману відбуваються на межі між західною та східною Німеччиною, на нічийній території біля Берлінської стіни. Роман про звичайних людей з їхніми радощами і бідами, історія, приправлена сумним темним гумором і елементами абсурду, пов'язаного з соціалістичною пропагандою.


Ця книжка невеличкого розміру та формату, легко поміщається в кишені джинсів, її можна прочитати за один вечір, як пожартував пан посол, вона не випаде з рук при читанні в ліжку, якщо заснеш, хоча, думаю, з нею заснути буде непросто. "Сонячна алея" може бути цікавою не лише студентам, а й людям середнього покоління, котрі пам'ятають, як це було в СРСР і матимуть чудову нагоду згадати минуле і порівняти якісь ситуації і, можливо, посміятися з себе. Адже коли людина вміє посміятись сама над собою- це ознака її душевного здоров'я і мудрості.

Трошки про автора: Томас Бруссіґ народився в Берліні в 1965 році. До падіння Берлінської стіни він нічого не писав, змінив велику кількість робіт: працював сторожем у музеї, мив посуд у кнайпі, служив у війську, працював портьє в готелі, отже в нього був дуже цікавий й різноманітний досвід. Першу книжку Томас Бруссіґ написав у 1991-му році, наступну — у 1995. Отримав відзнаку від уряду за співавторство разом з Ліндером Хауссманом кіносценарію фільму "Сонячна алея". Остання книжка вийшла у 2004 році під назвою "Wie es leuchtet".

Читайте з насолодою і живіть довго, адже посмішка продовжує життя! А видавництво "Кальварія" готує тим часом нову книжку Томаса Бруссіґа під назвою "Перш ніж хлопці стають чоловіками", яка буде ще меншою за обсягом, можливо ще більш дотепна, адже лаконічність- дар небагатьох.