архів статей

можна подивитися тут



анонси статей

ПСИХОАНАЛІЗ У ДІЇ

7 грудня в літературному кнайп-клубі "Купідон" був не просто собі літературний "четвер", а справжній сеанс психоаналізу. Хоча насправді кушетки, на яку хтось мав би лягти і виповідати свої страхи і комплекси, не було. Літературознавець Ніла Зборовська просто скористалася психоаналізом як одним з методів дослідження психології героїв на прикладі нової книжки Володимира Даниленка "Сон із дзьоба стрижа".
докладніше тут

ТРИДЦЯТЬ ШІСТЬ УЛАМКІВ ЖИТТЯ

Що дає підстави говорити про постмодерністську естетику нової книжки Катерини Хінкулової "36 пісень про життя"? Перш за все, фрагментарність світосприймання, відображена вже в самій назві. Втім, фрагментарність як така ще не означає відсилання до постмодерністської естетики. Композиційна розірваність тільки тоді виражає постмодерністські естетичні настанови, коли розбиту на скалки картину так і не вдасться зібрати. Й тут вже не має значення, чи скалки гострі й немовби ріжуть пальці, як у Іздрика, чи вони гарненько оброблені й відшліфовані, як у Хінкулової.
докладніше тут

КАМУФЛЯЖ В ПОМАДІ

30 листопада в київському кнайп-клубі "Купідон" письменниця Світлана Поваляєва підбивала підсумки свого десятилітнього життя у літературі. Літературний доробок письменниці складається з п'яти книг: чотирьох прозових — "Ексгумація міста", "Орігамі-блюз", "Замість крові", "Сімург" — та однієї збірки поезій "Камуфляж в помаді".
докладніше тут

ГЕРОЇ ОДВІЧНОЇ ПАРТИЗАНЩИНИ

26 жовтня виповнилось 118 років з дня народження одного з найвідоміших повстанців доби української Отаманщини 1918-1921 років — Нестора Івановича Махна.

Політолог й культуролог Андрій Окара вважає, що "самокерований Хаос є основною матрицєю української політичної культури". "Самокерований хаос" — це феномен, циклічно повторюваний в українській історії, коли несподіване вивільнення від чужого ворожого порядку кличе до життя ту чи іншу форму громадської самоорганізації.
докладніше тут



Повна карта розділів:
Арт: 1 2
Книжки: 1 2 3 4 5 6 7
Кіно та театр: 1 2 3 4 5
Музика: 1
Цікаве: 1
Українська дитяча книжка

Книжковий ярмарок до дня святого Миколая, Київ, 18-22 грудня 2006 року

Євген ПОВЄТКІН, Київ.
Грудень 19, 2006 р., вівторок.

В Києві, на першому поверсі палацу мистецтв "Український дім" 18 грудня відкрилася книжкова виставка "Різдвяний книжковий ярмарок". Масштаби виставки невеликі, що, зрештою, навіть на краще: всі найвідоміші дитячі (й деякі дорослі) книжкові видавництва на ній все одно представлені, а на блукання між стендами витрачається менше часу, що в нинішній передноворічний час всезагальної занятості й різноманітних клопотів дуже доречно.



Ірен Роздобудько, виявляється, зробила "Подорож всередину скляної кульки"
Отже, що можна купити? Перш за відзначимо нову серію дитячих книжечок, написаних "дорослими" українськими письменниками, започатковану видавництвом "Грані-Т". Щоправда, як на мій смак, книжечки вийшли аж надто тоненькими, а ілюстрацій всередині бракує, кольорові картинки — тільки на обкладинці, але коли проглядав, то стало цікаво. В серії вже вийшли книжки .

На виставці присутні "А-Ба-Ба-Га-Ла-Ма-Га", "Видавництво Старого Лева", "Махаон", "Кашалот", "Веселка" — вони, зрештою, і складають основу виставки. Нас з дружиною привабила "м'яка книжечка" про Різдво від івано-франківського "Кашалота", що спеціалізується на книжечках "для тих, хто ще не вміє читати". Справді, ті книжечки можна не тільки читати, а й пом'яти, розгортати, складати, зав'язувати в них шнурки й розстібати гудзики, відкривати й закривати вікна й двері (!!!), навіть можна погризти й посмоктати, а потім вкинути до пральної машини, і буде як новенька! А ще ми купили компакт-диск з "Улюбленими віршами" від "А-Ба-Би-Га-Ла-Ма-Ги", оформлений не менш яскраво й гарно, ніж інші дитячі книжки видавництва.



Історія про Цюцю П. від Лариси Денисенко
Втім, "стопроцентної" дитячої спеціалізації виставки — і це, мабуть, уже традиційно — не виходить. Було декілька стендів цілком або майже цілком дорослих видавництв, серед них — "Фоліо", "Нора-Друк", літературна агенція "Піраміда" (чия антологія сербської постмодерністької фантастики нам так само приглянулася, і ми її купили), "Кальварії". Є гарні "дорослі" книжки на стенді "Видавництва Старого Лева" — (), а ще поетична збірка Мар'яни Савки "Квіти цмину", яку автор цього допису дуже рекомендує читати, бо щиро вважає її найкращою поетичною збіркою, виданою останнього часу.

На виставці ще проводиться благодійна акція "Принеси дитині книжку", в якій, на жаль, нам усе якось не випадає взяти участь. Старі книжки — ще з нашого дитинства — нести не хочеться, а нові ми ще не встигли прочитати...